Subscribe via RSS

Artykuły z kategorii 'Ikony fotografii'

Peter Lindbergh

Peter Lindbergh należy do jednych z najsławniejszych i najbardziej szanowanych fotografów na świecie. Wielu czerpie od niego pomysły i inspiracje. Zwany jest także „poetą czaru” i „poetą stylu glamour”.

Czytaj dalej»

Mario Testino

Mario Testino, urodzony 30 października 1954 roku w Limie peruwiański fotograf, należy do grona najsławniejszych i najbardziej rozchwytywanych fotografów na świecie.

Czytaj dalej»

David LaChapelle

David LaChapelle należy do jednych z najznakomitszych fotografów XXI wieku. Współpracuje z wieloma ikonami popkultury. Urodzony 11 marca 1963 roku w Fairfield należy do wszechstronnych ludzi, zajmując się nie tylko fotografią, ale i produkcją filmów. Nauki pobierał u samego Warhola, mistrza pop-artu. Z pop-artu także czerpał swoje inspiracje.

Czytaj dalej»

Irving Penn

Irving Penn urodził się 16 czerwca 1917 roku, zmarł 7 października 2009 roku, był jednym z najwybitniejszych amerykańskich fotografów. Zasłynął sesjami zdjęciowymi do magazynów mody oraz portretami. Był bratem reżysera Arthura Penna. Wystawy jego prac zobaczyć można było w wielu miejscach, np. Museum of Modern Art, Metropolitan Museum of Art, National Gallery w Waszyngtonie oraz […]

Czytaj dalej»

Annie Leibovitz

Annie Leibovitz urodziła się 2 października 1949 roku w Waterbury, w stanie Connecticut. Jest jedną z najbardziej znanych i utytułowanych amerykańskich fotografów. Zajmuje się przede wszystkim tworzeniem portretów. Wiele razy zdobywała prestiżowe nagrody fotograficzne, w tym tę przyznawaną przez ASME dla Fotografa Roku. Ponadto jest laureatką konkursów International Center of Photography, Grammy, Kelly i Clio.

Czytaj dalej»

Corinne Day

Corinne Day urodziła się 19 lutego 1965 roku, zmarła 27 sierpnia 2010 roku, zaliczana do najlepszych brytyjskich fotografów mody. Zajmowała się również tworzeniem dokumentacji zdjęciowej oraz modelingiem.

Czytaj dalej»